Jak czyścić kuchenkę mikrofalową?

Utrzymanie kuchenki mikrofalowej w czystości nie należy do prostych zadań, zwłaszcza gdy często z niej korzystamy. Doczyszczenie mikrofalówki nawet przy pomocy specjalnych preparatów nie zawsze daje pożądane efekty. Jest jednak prosty sposób by wyczyścić kuchenkę mikrofalową bez użycia żrących środków chemicznych i szorowania. Jedna uwaga, zanim zaczniemy… ten sposób czyszczenia mikrofalówki nie jest skuteczny w przypadku bardzo brudnych i tłustych kuchenek, nadaje się do regularnego stosowania. Aby dokładnie umyć kuchenkę mikrofalową, być może będzie trzeba powtórzyć ten proces kilka razy, zanim będzie wyglądała jak nowa.

Do czyszczenia naszej mikrofalówki będziemy potrzebowali:

– sok z jednej lub dwóch cytryn,

– szklany podstawek lub kubek ceramiczny,

– gąbkę do mycia naczyń,

– butelkę z rozpylaczem.

A tak wygląda czyszczenie kuchenki mikrofalowej:

  1. Usuwanie resztek jedzenia.

Najpierw wyczyść pozostałe resztki jedzenia, które mogą znajdować się w kuchence mikrofalowej. Możesz do tego użyć lekko zwilżonej gąbki do mycia naczyń.

  1. Sok z cytryny.

Weź jedną lub dwie cytryny, wyciśnij, tak powstały sok przelewamy na szklany podstawek lub lepiej do ceramicznego kubka. Naczynie wstawiamy do kuchenki mikrofalowej i podgrzewamy do momentu gdy zobaczysz unoszącą się w kuchence parę. Czas podgrzewania zależy od Twojej kuchenki mikrofalowej. Powstała para z soku z cytryny rozpuści cały tłuszcz we wnętrzu mikrofalówki. Talerz obrotowy umyj jak zwykle ciepłą wodą z detergentem lub wstaw do zmywarki.

  1. Gąbka do mycia naczyń.

Wyjmij naczynie z sokiem z cytryny, a samą kuchenkę dokładnie przemyj gąbką zanurzoną w pozostałym soku. Gdy kuchenka jest mocno zabrudzona może zajść konieczność powtórzenia całego procesu. Zobaczysz jak łatwo cały tłuszcz schodzi ze wszystkich powierzchni kuchenki mikrofalowej. Po umyciu kuchenki sokiem z cytryny warto przetrzeć ją jeszcze detergentem i dokładnie przemyć ciepłą wodą.

  1. Czyszczenie z zewnątrz.

Używamy do tego celu również soku z cytryny. Upewnij się więc, że sok ostygł, wlej go do butelki ze spryskiwaczem z niewielką ilością wody. Spryskaj kuchenkę mikrofalową z zewnątrz i wytrzyj ją następnie ciepłą wodą z detergentem. I gotowe.

W przypadku bardzo brudnych kuchenek, spróbuj powtórzyć proces kilka razy, aż cały tłuszcz się rozpuści. Cytryna sprawi, że mikrofalówka będzie czysta i świeża. Jest to naturalny i tani sposób na czyszczenie kuchenki mikrofalowej, który możesz również stosować do swojego piekarnika.

Ten artykuł i wiele innych znajdziesz również na Facebooku. Zapraszamy do komentowania, polubienia i dzielenia się własnymi pomysłami na to by dom był piękniejszy, bardziej funkcjonalny i szczęśliwy.

jak czyścić mikrofalówkę cytryną

© Copyright 2022 Web nablysk.com